Haap aitas kaasata EASi toetuse Vara-Varamõisa kergliiklustee valmimiseks ja projekti aruandlusegaVara vallal (nüüdne Peipsiääre vald) oli soov välja ehitada Vara-Varamõisa kergliiklustee, mis parandaks ligipääsu Vara keskuses paiknevatele avalikele teenustele ning Varamõisa asumis ning Tartu linnas paiknevatele töökohtadele. Samuti oli kergliiklustee rajamine oluline, et avardada seni puuduvaid võimalusi sportlike tegevuste harrastamiseks. Vara vald oli teinud projektile põhjaliku ettevalmistuse. Olemas oli ehitusprojekt, projekti ekspertiis ning kergliiklustee alune maa oli välja mõõdetud ja kuulus vallale. Vara vald valmistas ise alguses rahastustaotluse ja ei saanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest esimesel korral toetust. Õnneks oli võimalik esitada taotlus ka teist korda ning selle taotluse koostamiseks võeti appi Haap Consulting.


Miks?


· Peipsiääre vald soovis, et taotluse täiendamist viiks läbi professionaalne projektijuht, kelle peale saaks kindel olla.

· Kuna esimest korda oli EASi rahastustaotluse otsus negatiivne, siis sooviti, et keegi aitaks rahastustaotluses olulise vastavalt hindamiskriteeriumitele paremini välja tuua.

· Vallal ei olnud valdade ühinemise tõttu inimressurssi, et rahastustaotlusega ise tegeleda.


Haap Consulting aitas Vara valla rahastustaotlust täiendada, komplekteerida uuesti taotluse lisad ning olla kliendile toeks ja abiks EASi küsimustele vastamisel kogu taotluse menetlusperioodil.


Meil oli hea meel, et meie nõustamistegevus kandis vilja ning Vara vallale eraldati 320 432 eurot toetust 1,7 km pikkuse Vara-Varamõisa kergliiklustee rajamiseks. Pärast rahastustaotluse valmimist oli Haap abiks ka projekti aruandluse koostamisel ja maksetaotluste vormistamisel.


Haap on õnnelik, et sai kohalikele elanikele olulise projekti elluviimisel abiks olla. Kui vajad organisatsioonina ka ise abi rahastustaotluste koostamisel, siis võtta meiega julgelt ühendust aadressil info@haap.ee


#rahastustaotlused

0 comments