Haap Consulting aitas kaasata 42 000 eurot TAVA2018 korraldamiseks


TAVA 2018 on arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartus. Täpsemalt on tegemist rahvusvahelise ja eri valdkondi ühendava suure valgus- ning valgustuskunsti festivaliga. Festivali eel- ja põhisündmused kestavad Tartus kokku terve oktoobrikuu. TAVA2018 põhiprogrammi moodustavad rahvusvahelised töötoad, väliruumi installatsioonid, konverents, valgusmess ja sisenäitused. Lisaks toimuvad väiksemad satelliitprogrammid koostöös Tartu kultuuriasutustega ja ettevõtetega.


Tegemist on üle aasta toimuva üritusega, millel on väga suur potentsiaal. TAVA2018 korraldades seisis nende meeskond järgmiste väljakutsete ees:


· Mis meetmetest oleks võimalik kaasata rahastust, et soovitud programm täies mahus ellu viia?

· Kes kirjutaks rahastustaotlused?

· Kuidas projekti täpsemalt eelarvestada? Mille jaoks on võimalik raha taotleda? Mis kulud on erinevates meetmetes abikõlbulikud ja millised mitte?

· Kes tegeleks rahastustaotluste administratiivse projektijuhtimisega?


Nende küsimustega silmitsi seistes pöördus TAVA2018 meeskond lõpuks Haap Consultingu poole. Kuna rahvusvahelise festivali korraldamine nõuab tiimi liikmetelt väga palju, siis TAVA2018 peamiseks probleemiks oli niigi tihe ajagraafik ning rahastustaotluste kirjutamise jaoks vajaliku spetsiifilise oskusteabe puudumine.


Haap Consultingu abil koostas TAVA2018 meeskond lõpuks viis rahastustaotlust järgmistele institutsioonidele:


· Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) rahvusvaheliste konverentside toetus

· Nordisk Kulturfondi toetus kunsti- ja kultuuriprojektidele

· Nordic Culture Point mobility funding meede

· Kultuuriministeeriumi meede arhitektuuri ja disani projektid

· Erinevad Eestis paiknevad saatkonnad


Taotlusprojektide lõpuks oli Haap Consultingul hea meel tõdeda, et TAVA2018 sai kokku 42 000 eurot enda festivali arendamiseks, mis oli ülioluline kvaliteetse programmi tagamiseks. Samuti on siin tähtis välja tuua, et Haap Consultingu abi võimaldas TAVA2018 meeskonnal keskenduda täielikult festivali korraldamisele ja mitte muretseda rahastustaotluste tähtaegade ja sisu pärast.


Haapi meeskond on tänulik, et sai olla abiks ühe ägeda rahvusvahelise ürituse korraldamisel. Kui vajad organisatsioonina ka ise abi raha kaasamisel ürituse korraldamiseks, siis võtta meiega julgelt ühendust aadressil info@haap.ee


#rahastustaotlused

0 comments