Lumebot kaasas 630 tuhat eurot toetust Green ICT taotlusvoorustLumebot on Eesti iduettevõte, mille eesmärgiks on tuua turule autonoomsed tänavapuhastusrobotid koos laadimisjaamadega. Lumeboti tänavapuhastusrobot suudab tulevikus töötada hooajast sõltumata, koristades tänavaid nii maha kukkunud lehtedest ja rämpsust kui ka lumest.


Lumelükkamise roboti ehitamise idee sai ettevõtte asutajatel alguse 2018. aastal Cleveroni poolt korraldatud autonoomse lumesaha ehitamise võistlusest. Lumeboti meeskond sai võistlusel II koha, millest saadi innustust liikumaks projektiga edasi. Pärast Cleveroni võistlust alustati konkreetsemate tootetestidega klientide juures, analüüsimaks milline robot vastab täpselt klientide vajadustele. Turuanalüüs näitas, et Lumeboti sarnaste robotite järele valitsev reaalne nõudlus ning tegemist on tootega, millel on rahvusvaheline turupotentsiaal.


2018-2019 liikus Lumebot iduettevõtte faasi ning aastaga loodi esimesed testrobotid ja jätkati tootearendusega.


Lumeboti meeskonna eesmärk oli tootearenduseks raha kaasata Green ICT toetusmeetme tööstuse ja rohetehnoloogiate taotlusvoorust. Green ICT projektiga soovis Lumebot saavutada robotite esialgse turuvalmiduse.


Taotluse koostamine on pikk ja mahukas protsess, mille tegemiseks võttis Lumeboti meeskond ühendust Haap Consultingu meeskonnaga.


Haap Consulting aitas Lumebotil teha järgmist:

  • Rahastustaotluse koostamine

  • Finantsprognooside koostamine

  • Projektiplaani koostamine (sh turu- ja konkurentsianalüüs, riskianalüüs jpm)

  • Rohemõju analüüsi koostamine

  • Jooksev muudatuste sisseviimine taotlusdokumentidesse

  • Suhtlus EASi esindajatega


Kogu protsess kestis kokku pea pool aastat ning EASile valmistati ette üks Green ICT taotlusvooru põhjalikumaid taotluseid. Suure töö tulemuseks oli ka positiivne rahastusotsus EASilt summas 627 082,53 eurot. Haap Consulting jätkab projekti vältel Lumebotiga koostööd, vastutades kaheaastase projekti vältel administratiivse aruandluse eest.


Lumeboti meeskond on üks pühendunumaid meeskondi, kellega meil on rõõm olnud koostööd teha ja kõigi eelduste kohaselt on tegemist Eesti ühe järgmise edulooga. Soovime neile edu oma eesmärkide saavutamisel.


Sügisel 2020 avatakse Green ICT lisavoor ning Green ICT voorud on Eesti-Norra koostöö raames avatud ka tulevikus. Kui soovid abi rahastustaotluste koostamisel Green ICT või teistesse rahastusmeetmetesse, siis võta meiega ühendust info@haap.ee või helista +372 51 966 196.#rahastustaotlused #eestikeeles #GreenICT #Norwaygrants #Norwaygrantsgreenict

Haap Consulting OÜ. Helista meile numbril +372 51 966 196 / +372 5 515 011 või kirjuta aadressil info@haap.ee / Contact us by phone +372 51 966 196 / +372 5 515 011 or write info@haap.ee