Smartclampi uus ja innovaatiline toode sai EASilt starditoetust

Updated: Jul 23, 2019Smartclamp on turule tulnud joogipurgi avamiseks, sulgemiseks ja eristamiseks mõeldud „nutikorgiga“. Tegemist on ka maailma mõistes unikaalse tootega, mis on varsti loodetavasti osa igast majapidamisest. Samuti on tegemist väga suure turunduspotentsiaaliga tootega, sest nutikorgi peale on võimalik trükkida näiteks enda ettevõtte logo või muu edastamist vajava sõnumi. Ehk soovitame kõigil jõulukingi otsingul olevatel ettevõtetel ka Smartclampi tootevalikuga tutvuda.


Igatahes, nagu iga uue asja arendamisega ikka, on vaja aega, raha ja teadmiseid. Smartclampi meeskond oli enne Haapiga ühendust võtmist arendanud enda toote nii kaugele, et seda oli võimalik paisata masstootmisesse. Enne järgmise sammu tegemist oli nende, nagu iga alustava ettevõtte peamiseks probleemiks, finantseeringu leidmine. Selle jaoks sooviti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) taotleda starditoetust.


Starditoetus on oma loomult meede, mis nõuab päris palju eelteadmisi. EASile tuleb esitada äriplaan, finantsprognoosid ja hinnapakkumised. Samuti tuleb läbida maakondliku arenduskeskuse eelnõustamine ja saada sealt eelhinnang. Ehk ilma igasuguste eelteadmiseta on starditoetuse taotlemine väga ajamahukas protsess, mis ei pruugi olla edukas.Meie endised kliendid soovitasid Smartclampi meeskonnale Haapi. Nii võetigi meiega ühendust ja varsti asusime koos starditoetuse taotlust koostama ning analüüsisime läbi ka ettevõtte finantsprognoosid. Mitu algselt eelarvesse planeeritud kulu ei olnud abikõlblikud ja nii taotles Smartclamp lõpuks toetust ühekordsetele turunduskuludele, põhivara ostuks ning osaliselt ka esimese töötaja tööjõukulude kompenseerimiseks.


Pärast mitmeid konsultatsioone ja nõupidamisi EASiga kaasas Smartclamp Haapi abiga ka maksimumtoetuse summas 15 000 eurot.


Meie pole oma meeskonnaga ammu ühte nii ägedat toodet näinud. Seega soovime Smartclampile edu edaspidisel tootearendusel ja enda brändi maailma viimisel! Kui vajad ka abi starditoetuse koostamisel, võta meiega julgelt ühendust aadressil info@haap.ee


#rahastustaotlused #starditoetus